3.7.08

Wiejskie warsztaty artystyczne w Dobrem miejscu 2008

Letnie warsztaty artystyczne DOBRE SOBIE w czwartej edycji przewidują organizację pleneru dla amatorów sztuki. Między 12 lipca a 17 sierpnia pracownie artystyczne ANGOBA i MAGENTA organizują pobyt pod Kazimierzem Dolnym w kwaterach agroturystycznych.

Akcje będą miały charakter działań z dziedziny sztuki społecznej i są kontynuacją prowadzonej wcześniej eksploracji terenu. We wsi przewidywana jest organizacja publicznego pokazu prac – akcje publiczne, film i foto, rysunek, malarstwo, majsterkowanie, a oprócz tego prace konceptualne i zupełne efemerydy. Co komu w duszy gra.

Baza położona jest w odległości 6 km od Kazimierza Dolnego na płaskowyżu nad Starym Okalem we wsi Dobre.

Podczas naszych działań artystycznych posiłkujemy się często warsztatem ceramicznym i rzeźbiarskim, ale nie wyczerpuje on w pełni gamy środków, jakie zaprzęgamy do realizacji naszego artystycznego i społecznego przekazu. Głównym punktem ciężkości jest problematyka przenikania sztuki wysokiej do małych, na różne sposoby izolowanych, wykluczonych, społeczności.

Jednym z wątków, które nas interesują są możliwości uprawiania sztuki tam gdzie nikt jej nie oczekuje, często w pionierskich „okolicznościach przyrody”.

Miło będzie nam gościć członków Rady Fundacji. Zapraszamy!
Autor: Marzena Szychułda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz